Yalova Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü tarafından düzenlenen 52. Enstitü Kurulu toplantısı, Rektör Vekili Prof. Dr. Güler ALKAN’ın katılımıyla Enstitü Seminer Salonunda gerçekleştirildi.

Enstitü Kurulu üyelerinin hazır bulunduğu toplantıda; Yalova Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Lisansüstü Eğitim ve Öğretim Yönetmeliği Uygulama Esaslarının değişen mevzuat ve ortaya çıkan yeni ihtiyaçlar çerçevesinden güncellenmesine karar verildi. Enstitü Müdür Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Fatma Kızıl tarafından sunulan ve büyük oranda kabul edilen değişiklik önerileri, hizmet kalitesinin yükseltilmesi ve lisansüstü öğrencilerine, öğretim üyelerine ve topluma daha nitelikli ürün ve hizmetler sunulabilmesi için elverişli bir zemin oluşturulması açısından önem arz ediyor.

Toplantı öncesinde Sosyal ve Fen Bilimleri Enstitülerini gezerek personel ile tanışan Rektör Vekili Prof. Dr. Güler ALKAN, Enstitü Kurulu üyeleriyle de tanışmaktan duyduğu memnuniyeti ifade etti. Uygulama Esasları ile Tez Yazım Yönergesinin güncellenmesi, Yalova Sosyal Bilimler Dergisi’nin yayın süreci gibi tüm gündem maddelerinin müzakerelerini dikkatle izleyen Rektör Hocamız, tecrübelerini paylaşarak katkılarını ve maddeler hakkındaki kanaatlerini de paylaştı.

Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdür Vekili Doç. Dr. Fethi GÜNGÖR, kurul üyelerinin dile getirdiği görüş ve çözüm önerilerinin raportör tarafından kayıt altına alındığını; katkılar doğrultusunda son şekline kavuşturulacak olan Uygulama Esasları ile Tez Yazım Yönergesinin ilk Senato toplantısında onaya sunulacağını, Senato’da kabul edilmesinin ardından bu yeni yönergelerin yürürlüğe gireceğini ifade etti. 

Etiket: Rektörümüz Sosyal Bilimler Enstitüsü Enstitü Kurulu Toplantısına Katıldı